تاج پادشاهی خودروهای لوکس بازار آمریکا بر سر مرسدس بنز

مرسدس بنز یک‌بار دیگر عنوان پرفروش‌ترین لوکس ساز بازار آمریکا را به خود اختصاص داد. این خودروساز آلمانی بالاتر از هم‌وطنان خود یعنی آئودی و ب‌ام‌و قرار گرفته است.

2440 1024x601 تاج پادشاهی خودروهای لوکس بازار آمریکا بر سر مرسدس بنز

مرسدس بنز در سال ۲۰۱۸ فروش ۳۱۵۹۵۹ دستگاهی داشته و در رتبه‌ی اول قرار گرفته است. این در حالی است که ب‌ام‌و با فاصله‌ای اندک و فروش ۳۱۱۰۱۴ دستگاهی در تعقیب اشتوتگارتی‌ها می‌باشد. علیرغم اینکه مرسدس در مسابقه‌ی لوکس سازان دست برتر را دارد اما فروش آن با افت ۶٫۳ درصدی در سال ۲۰۱۸ روبرو شده است. در مقابل باواریایی ها رشد فروش ۱٫۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ را گزارش کرده‌اند.

2441 1024x589 تاج پادشاهی خودروهای لوکس بازار آمریکا بر سر مرسدس بنز

اما رتبه‌ی سوم پرفروش‌ترین لوکس سازان آمریکا به لکسس رسیده که محصولات آن به خانه‌ی ۲۹۸۳۱۰ نفر راه یافته است. لکسس نیز افت ۲٫۲ درصدی را در سال قبل تجربه کرده است. آئودی نیز با فروش ۲۲۳۳۲۳ دستگاهی رتبه‌ی چهارم خود را در بازار آمریکا حفظ کرده است.

2442 1024x724 تاج پادشاهی خودروهای لوکس بازار آمریکا بر سر مرسدس بنز

موضوع جالب اینکه آکورا هم‌اکنون پنجمین لوکس ساز محبوب در آمریکا می‌باشد. این خودروساز ژاپنی فروش ۱۵۸۹۳۴ دستگاهی داشته که آن را اندکی بالاتر از کادیلاک با فروش ۱۵۴۷۰۲ دستگاهی قرار داده است. در کل باید گفت کلاس خودروهای لوکس فروش ۲۰۲۷۳۱۲ دستگاهی در سال ۲۰۱۸ داشته که حاکی از کاهش سه‌دهم درصدی سهم این کلاس از بازار در مقایسه با سال ۲۰۱۷ می‌باشد.

2443 1024x576 تاج پادشاهی خودروهای لوکس بازار آمریکا بر سر مرسدس بنز

مدیر اجرایی مرسدس بنز آمریکا اعلام کرده نمایندگی‌های محلی این برند دلیل فروش بالای مرسدس بوده‌اند. او گفته است:

علیرغم تأخیر در عرضه‌ی برخی محصولات محبوب در سال ۲۰۱۸، ما به لطف تلاش‌های عالی نمایندگی‌ها فروش بالایی را تجربه کردیم. با عرضه‌ی جوان‌ترین و جامع‌ترین محصولات در کلاس لوکس‌ها، ما به حفظ برتری خود در بازار ادامه خواهیم داد.

2444 1024x768 تاج پادشاهی خودروهای لوکس بازار آمریکا بر سر مرسدس بنز

اگرچه فروش اکثر لوکس سازان در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال پیش از آن افت داشته اما پورشه با فروش ۵۷۲۰۲ دستگاهی از رشد فروش ۳٫۲ درصدی لذت برده است.

همچنین ببینید

استفاده از کارشناسان صحنه تصادف برای بهبود ایمنی خودروها

اخیراً تعداد بیشتری از خودروسازان در حال معرفی کارشناسان صحنه‌ی تصادف خود برای بهبود ایمنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
error: Content is protected !!