دوشنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا

نهایتاً چند روز پیش رولزرویس کولینان رسماً رونمایی شد که قطعاً یکی از گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا محسوب می‌شود؛ اما غیر از کولینان، اس‌یووی‌های گران‌قیمت دیگری هم ساخته شده‌اند که عمدتاً خودروهای بسیار لوکس با نهایت امکانات و تجهیزات رفاهی و ایمنی هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم به بهانهٔ معرفی کولینان، طی این مطلب به معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا بپردازیم. هریک از اس‌یووی‌هایی که در این مطلب معرفی شده‌اند، منحصربه‌فرد بوده و ویژگی‌ها، جذابیت‌ها و اهداف خاص خود را دارند. با این مقدمه لیست گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا که به ترتیب قیمت تنظیم شده است را آغاز می‌کنیم.

رنجروور اس‌وی‌اتوبیوگرافی
قیمت: ۱۷۲,۰۰۰ دلار

1610 1024x768 معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا

رنجروور اس‌وی‌اتوبیوگرافی لوکس‌ترین و گران‌ترین محصول لندروور بوده و پرچم‌دار این شرکت محسوب می‌شود؛ اما در این لیست حتی گران‌ترین محصول رنجروور، ارزان‌ترین خودرو به شمار می‌رود. این ماشین به یک پیشرانهٔ ۵ لیتری V8 سوپرشارژ مجهز است که ۵۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۸۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این نیرو، جثهٔ ۲٫۵ تنی اس‌وی‌اتوبیوگرافی را ظرف تنها ۴٫۷ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رساند. هرچند رنجروور اس‌وی‌اتوبیوگرافی به‌خودی‌خود خودروی گران‌قیمتی است اما در سال ۲۰۱۵ لندروور نسخهٔ ویژه‌ای از آن‌را با نام Holland & Holland معرفی نمود که حتی از این هم گران‌تر بود و ۲۴۴ هزار دلار قیمت داشت. این مدل مجهز به تودوزی چرمی منحصربه‌فردی بود و در صندوق بار آن‌هم جعبه‌ای چرمی با دو اسلحهٔ ساخت Holland & Holland تعبیه شده بود. از این نمونهٔ ویژه تنها ۳۰ دستگاه ساخته شد.

رضوانی تانک
قیمت: ۱۷۸,۰۰۰ دلار

1611 1024x768 معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا

شرکت نوپای رضوانی موتورز که توسط شخصی ایرانی-آمریکایی بنام فریس رضوانی تأسیس شده است، فعالیت خود را با ساخت خودروی اسپرت بیست آغاز کرد؛ اما این شرکت تازه تأسیس چندی پیش دومین محصول خود را نیز معرفی نمود که تانک نام دارد. این خودرو ماهیت کاملاً متفاوتی با محصول اول شرکت رضوانی دارد چراکه یک اس‌یووی افراطی عملکرد بالا است که با الهام از خودروهای نظامی طراحی شده است. تانک از یک پیشرانهٔ ۶٫۴ لیتری V8 استفاده می‌کند که ۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۸۳ نیوتن متر گشتاور دارد. این خودرو از توانایی‌های آفرود بسیار بالایی برخوردار است و رضوانی حتی برای آن دو پکیج آفرود سفارشی را هم ارائه کرده که توانایی‌های آن‌را در مسیرهای خارج جاده‌ای بهبود می‌بخشد. حتی برای رضوانی تانک پکیج ضدگلوله هم قابل سفارش است که البته مطمئناً قیمت آن‌را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

بنتلی بنتایگا
قیمت ۱۹۵,۰۰۰ دلار

1612 1024x768 معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا

انتظار نمی‌رود که محصولات بنتلی خودروهای ارزان‌قیمتی باشند اما در لیست گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا، بنتایگا یکی از خودروهای ارزان‌قیمت محسوب می‌شود. این اس‌یووی لوکس بریتانیایی فعلاً تنها رقیب مستقیم رولزرویس کولینان است؛ اما بنتایگا به میزان قابل‌توجهی ارزان‌تر از کولینان است درحالی‌که قدرت بیشتری از رقیب هم‌وطنش دارد به‌گونه‌ای که پیشرانهٔ ۶ لیتری W12 توئین توربوی بنتایگا ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. همچنین حتی حداکثر سرعت بنتایگا که برابر با ۳۰۰ کیلومتر در ساعت است هم از حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعتی کولینان بیشتر است. البته بنتلی طیف گسترده‌ای از آپشن‌ها و گزینه‌های شخصی‌سازی را برای بنتایگا ارائه کرده است که به‌راحتی می‌تواند قیمت آن‌را افزایش دهد.

لامبورگینی اوروس
قیمت ۲۰۰,۰۰۰ دلار

1613 1024x768 معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا

برخلاف بسیاری از خودروسازانی که برای اولین بار به سراغ ساخت اس‌یووی می‌روند، لامبورگینی چندان با دنیای اس‌یووی‌ها بیگانه نیست چراکه این شرکت در دههٔ ۸۰ میلادی هم اقدام به تولید شاسی‌بلندی بنام LM002 کرده بود؛ اما از معرفی اوروس به‌عنوان اس‌یووی جدید لامبورگینی مدت‌زمانی زیادی نگذشته است. این خودرو بر روی پلت‌فرم MLB گروه فولکس‌واگن ساخته شده که با بنتلی بنتایگا مشترک است. اوروس اما برخلاف دیگر اس‌یووی‌های این لیست، بیشتر از آنکه لوکس باشد، اسپرت است و به همین دلیل می‌توان آن‌را یک سوپراس‌یووی دانست. در زیر کاپوت این اس‌یووی ایتالیایی یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو قرار گرفته که ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و اوروس را ظرف تنها ۳٫۶ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت می‌رساند.

مرسدس بنز G65 AMG
قیمت: ۲۱۸,۰۰۰ دلار

1614 1024x768 معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا

مرسدس بنز G کلاس یکی از کهنه‌کاران بخش اس‌یووی‌های لوکس و گران‌قیمت است. این خودرو همچنان ظاهر کلاسیک خود را حفظ کرده که نمادین و بی‌نظیر است؛ اما گران‌ترین و قدرتمندترین عضو خانوادهٔ G کلاس مدل G65 AMG است. در سینهٔ این ماشین یک نیروگاه ۶ لیتری V12 بای‌توربو قرار دارد که ۶۳۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. G65 خودروی فوق‌العاده لوکسی است و نزدیک به ۳ تن وزن دارد اما با تکیه بر پیشرانهٔ توانمند خود می‌تواند ظرف تنها ۵٫۲ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. به‌واقع که مرسدس بنز G65 AMG یک افسانه است.

راینو GX
قیمت: ۲۲۹,۰۰۰ دلار

1615 1024x768 معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا

هرچند شاید راینو GX در ظاهر بیشتر از آنکه لوکس باشد خشن به نظر رسیده و به یک بمب‌افکن رادار گریز شباهت داشته باشد اما در داخل اس‌یووی کاملاً لوکسی است. این هیولا توسط شرکتی آمریکایی بنام US Specialty Vehicles روی شاسی فورد F450 سوپر دیوتی ساخته شده است. برای راینو GX دو پیشرانهٔ مختلف قابل انتخاب است. موتور اول از نوع ۶٫۷ لیتری V8 توربودیزل بوده و دومی یک نمونهٔ ۶٫۸ لیتری V10 بنزینی تنفس طبیعی است. هردوی این موتورها متعلق به فورد F450 هستند و در راینو نیروی آن‌ها توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند.

رنجروور SV کوپه
قیمت ۲۹۶,۰۰۰ دلار

1616 1024x768 معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا

رنجروور SV کوپه یک اس‌یووی سه‌در لوکس است که بر اساس رنجروور اس‌وی‌اتوبیوگرافی ساخته شده است. درهای این خودرو ۱۴۰ سانتیمتر طول دارند تا ورود و خروج سرنشینان به صندلی‌های عقب تسهیل گردد. SV کوپه از همان پیشرانهٔ ۵ لیتری V8 سوپرشارژ اس‌وی‌اتوبیوگرافی استفاده می‌کند اما این موتور در اینجا ۵۶۵ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این ماشین در داخل هم از تریم منحصربه‌فردی برخوردار است. به گفتهٔ لندروور، تنها ۹۹۹ دستگاه از رنجروور SV کوپه ساخته خواهد شد.

کادیلاک اسکالید Lexani
قیمت: ۳۲۰,۰۰۰ دلار

1617 1024x768 معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا

کادیلاک اسکالید خود اس‌یووی لوکسی است اما برای کسانی که به این هم قانع نبوده و خواهان سطح فوق‌العاده‌ای از رفاه و لاکچری هستند، شرکتی بنام Lexani Motor Cars اسکالید را به خودرویی تبدیل کرده است که توانایی رقابت با جت‌های خصوصی را دارد. Lexani کابین اسکالید را به اتاقی مجلل بدل کرده است که در آن حتی یک تلویزیون ۴۸ اینچی منحنی ۴K وجود دارد. تریم چوبی Zambrano، سیستم صدای فراگیر، جعبهٔ خنک‌کنندهٔ نوشیدنی، میزهای قابل جمع شدن، نورپردازی فیبر نوری، تریم طلای ۲۴ عیار و…، همه‌چیز در اینجا دیوانه‌وار است.

رولزرویس کولینان
قیمت: ۳۲۵,۰۰۰ دلار

1618 1024x768 معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا

رولزرویس کولینان جدیدترین خودرویی است که به جمع اس‌یووی‌های فوق لوکس و گران‌قیمت وارد شده است. همه‌چیز در این خودرو لوکس است تا جایی که می‌توان آن‌را یک فانتوم قدبلند دانست. صندلی‌های عقب کولینان در دو ترکیب مختلف قابل سفارش هستند که شامل نمونهٔ نیمکت مانند با ظرفیت حمل سه سرنشین و یا دو صندلی شخصی مجزا می‌شود. نیروی موردنیاز این اس‌یووی بریتانیایی از پیشرانهٔ آشنای ۶٫۷۵ لیتری V12 توئین توربوی رولزرویس تأمین می‌گردد که ۵۷۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. کولینان به‌صورت استاندارد به سامانهٔ چهارچرخ محرک مجهز است و حداکثر سرعت آن به‌صورت الکترونیکی روی ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

مایباخ G650 لانداولت
قیمت: ۵۲۷,۰۰۰ دلار

1619 1024x768 معرفی گران‌ترین اس‌یووی‌های دنیا

و نهایتاً به گران‌ترین اس‌یووی دنیا رسیدیم. این خودرو مایباخ G650 لانداولت است که بر اساس مرسدس بنز G کلاس ساخته شده و ساخت تنها ۹۹ دستگاه از آن برنامه‌ریزی شده است. این خودرو درعین‌حالی که بسیار لوکس است، توانایی‌های آفرود بالایی هم دارد چراکه به محورهای پورتال مدل G500 4×۴۲ مجهز شده است. همچنین سقف این ماشین نیز از نوع لانداولت است که یعنی فقط سقف قسمت سرنشینان عقب باز می‌شود. مایباخ G650 در قبال این برچسب قیمتی سنگین، تجهیزات و امکانات زیادی را ارائه می‌کند که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به نگه‌دارنده‌های فنجان با گرم‌کن و سردکن و پارتیشنی اشاره کرد که قسمت سرنشینان عقب را از قسمت راننده جدا می‌کند. این اس‌یووی نیم میلیون دلاری از همان پیشرانهٔ ۶ لیتری V12 بای‌توربوی G65 AMG استفاده می‌کند که ۶۳۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد.

همچنین ببینید

استقبال گرم از قیمت‌های جدید و بالای ایران‌خودرو!

دنیای اقتصاد: اولین پیش‌فروش خودروهای داخلی پس از اعلام آزادسازی قیمت، دیروز انجام شد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
error: Content is protected !!