رانندگی در شب

۰
(۰)

رانندگی در شب امر ریسک‌پذیری است حتی اگر خودرو به چراغ‌های مدرنی مجهز باشد. خطرات زیادی وجود دارد که شاید شما متوجه آن نشوید، از رانندگان دیگر گرفته تا حیوانات وحشی که وسط جاده حرکت می‌کنند. خواه در شهر رانندگی کنید یا در جاده، اینجا ۱۰ توصیه‌ی مهم وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا در شب راننده‌ی بهتری باشید.

رانندگی در شب 1024x768 رانندگی در شب

هوشیار باشید
یکی از مهم‌ترین توصیه‌ها حفظ هوشیاری در همه‌ی زمان‌هاست. در هنگام رانندگی در شب خستگی زودتر به سراغ فرد می‌آید و با بسته شدن پلک‌ها نهایتاً توجه راننده به اطراف کاهش یافته و حس خواب بر فرد مستولی می‌گردد. برای افزایش هوشیاری می‌توانید پنجره را پایین بکشید، رادیو را روشن کنید و یا حتی با خود حرف بزنید.

تنظیمات چراغ‌ها را بررسی کنید
در زمان رانندگی در شب چراغ‌های خودرو تنها چیزی هستند که به شما اجازه می‌دهند تا جاده‌ی پیش رو را ببینید اما شاید این بخش کار خود را به خوبی انجام ندهد. زاویه‌ی چراغ‌ها را بررسی کنید. آن‌ها باید دقیقاً در یک جهت باشند و به خوبی بتابند.

مرتباً چراغ‌های جلو را بررسی کنید
جالب است بدانید که تا زمانی که نیازی به چراغ‌ها نداشته باشید شاید متوجه از کار افتادن یکی از آن‌ها نشوید. مطمئن شوید که چراغ‌ها صحیح و سالم بوده و کار می‌کنند.

گوزن و آهو هیچ‌وقت تنهایی حرکت نمی‌کنند
ممکن است حیوانات مختلفی وسط جاده در شب پیدا شوند اما عادی‌ترین حیوانی که در جاده دیده می‌شود گوزن و آهو است. به یاد داشته باشید که این حیوانات تقریباً تنهایی حرکت نمی‌کنند و اگر یکی را دیدید بدانید که شاید تعدادی دیگر نیز پیش رویتان باشند.

کم کردن نورهای کابین
شما می‌توانید نورهای داخل کابین را تنظیم کنید اما افزایش این نورها در واقع دید در شب شما را از بین برده و دیدن جاده را سخت‌تر می‌کنند. نورهای داشبورد را تا سطح مناسبی کمتر بکنید.

از تلفن همراه دوری کنید
استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی هرگز ایده‌ی خوبی نیست اما در شب این مورد بدتر است زیرا نور صفحه‌نمایش می‌تواند به‌طور موقت دید شما را پس از نگاه به صفحه‌نمایش و نگاه به جاده کم کند.

روی طرف راست تمرکز کنید
نور چراغ‌های جلوی خودروهای روبرویی می‌تواند دید در شب را بسیار سخت کند. بیش از آنکه بر روی خط مستقیم پیش رو تمرکز کنید، طرف راست جاده را در هنگام عبور خودروهای روبرویی ببینید.

فاصله را حفظ کنید
شما باید به ازای هر ۱۵ کیلومتر سرعتی که دارید در روز به اندازه‌ی یک خودرو فاصله داشته باشید. به دلیل کاهش دید در شب باید این فاصله افزایش پیدا کند.

شیشه‌ی جلو را تمیز کنید
شیشه‌ی جلوی کثیف چیزی بیش از چشم‌درد است. شیشه‌ی جلو اگر تمیز نباشد نورها را پراکنده کرده و دیدن جاده در شب را سخت می‌کند.

ننوشید
تنها یک‌بار نوشیدن مشروبات الکلی کافی است تا در شب احساس خواب‌آلودگی داشته باشید.

با دنبال کردن این توصیه‌های ساده شما می‌توانید راننده‌ی بهتری در شب باشید و از خطرات بالقوه‌ای که وجود دارد دوری کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

بازدید خودرو قبل از سفر

۰ (۰) قبل از آغاز سفر بهتر است که بازدیدهای لازم را به عمل آورید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما
error: Content is protected !!