معرفی نسل جدید پورشه ۹۱۱ کابریولت

کمتر از دو ماه پس از معرفی نسل جدید پورشه ۹۱۱ در نمایشگاه لس‌آنجلس، حالا سازندهٔ آلمانی نسخهٔ کابریولت این خودرو را هم معرفی کرده است. این اسپرت روباز به یک سقف پارچه‌ای اتوماتیک با ساختاری سبک‌وزن مجهز شده که به‌منظور جلوگیری از باد شدن سقف در سرعت‌های بالا، در درون آن از منیزیم استفاده شده است. این سقف همچنین از یک پنجرهٔ عقب شیشه‌ای یکپارچه هم برخوردار است. این سقف با استفاده از سیستم هیدرولیکی جدید، سریع‌تر از قبل باز و بسته می‌شود. این فرایند در ۹۱۱ جدید حدود دوازده ثانیه طول می‌کشد و می‌توان تا سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت سقف را باز یا بسته کرد.

2470 1024x768 معرفی نسل جدید پورشه 911 کابریولت

نسل جدید ۹۱۱ کابریولت در ابتدا صرفاً در مدل‌های کاررا S و کاررا ۴S ارائه می‌شود. این مدل‌ها به پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر تخت توئین توربو مجهز هستند که ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۳۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. نیروی این موتور در مدل کاررا S توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود که خودرو را ظرف ۳٫۷ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسانده و امکان رسیدن به حداکثر سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت را برای آن فراهم می‌کند. مدل کاررا ۴S اما که به سامانهٔ چهارچرخ محرک مجهز است، ظرف ۳٫۶ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

2471 1024x768 معرفی نسل جدید پورشه 911 کابریولت2472 1024x768 معرفی نسل جدید پورشه 911 کابریولت

استحکام ساختار نسل جدید ۹۱۱ کابریولت بیشتر از قبل شده و برای اولین بار امکان سفارش سیستم مدیریت تعلیق پورشه هم برای آن وجود دارد. با سفارش این سیستم، آنتی‌رول بارها سفت‌تر شده و ارتفاع خودرو یک سانتیمتر کاهش پیدا می‌کند. به گفتهٔ پورشه، این تغییرات روی جاده‌ها احساس بهتری به خودرو بخشیده و توزیع وزن را نیز بهبود می‌بخشد. سازندهٔ آلمانی همچنین ادعا کرده که ۹۱۱ کابریولت جدید به لطف این ویژگی‌ها، خودروی بهتری برای رانندگی خواهد بود.

2473 1024x768 معرفی نسل جدید پورشه 911 کابریولت

۹۱۱ کابریولت در ظاهر تا حد زیادی با نسخهٔ کوپه یکسان است و بنابراین همان رویهٔ تکاملی در اینجا هم دیده می‌شود؛ اما نسخهٔ کابریولت از رینگ‌های شیکی برخوردار است که در جلو ۲۰ اینچی و در عقب ۲۱ اینچی هستند. ظاهر آشنا در کابین هم ادامه پیدا کرده است و برای خودرو یک صفحه آمپر ترکیبی دیجیتالی-آنالوگ به همراه یک نمایشگر سیستم اطلاعاتی-سرگرمی ۱۰٫۹ اینچی در نظر گرفته شده است. در اینجا تنها تفاوت میان نسخهٔ کوپه و کابریولت وجود کنترلر اختصاصی برای باز و بسته کردن سقف است.

2474 1024x768 معرفی نسل جدید پورشه 911 کابریولت

۹۱۱ کابریولت جدید مدل ۲۰۲۰ از اواخر امسال به بازار عرضه خواهد شد اما پورشه هم‌اکنون سفارشات خرید آن‌را می‌پذیرد. قیمت این ماشین در ایالات‌متحده از ۱۲۶,۱۰۰ دلار برای مدل کاررا S کابریولت و ۱۳۳,۴۰۰ برای کاررا ۴S کابریولت آغاز می‌شود که افزایش قیمت ۹ هزار دلاری را نسبت به نسل قبلی نشان می‌دهد. انتظار می‌رود تحویل ۹۱۱ کابریولت جدید به خریداران از اواخر تابستان آینده آغاز شود.

همچنین ببینید

استفاده از کارشناسان صحنه تصادف برای بهبود ایمنی خودروها

اخیراً تعداد بیشتری از خودروسازان در حال معرفی کارشناسان صحنه‌ی تصادف خود برای بهبود ایمنی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
error: Content is protected !!