شنبه , ۳ فروردین ۱۳۹۸

مشخصات پورشه ماکان فیس‌لیفت ۲۰۱۹

پورشه چند ماهی است که درگیر فرایند توسعه نسخه فیس لیفت شاسی‌بلند ماکان بوده و اگرچه این برند اشاره‌ای به جزئیات خودروی موردنظر نداشته اما هم‌اکنون اطلاعات مناسبی از آن به بیرون درز کرده است. اتوکار این شانس را داشته که پشت فرمان نسخه فیس لیفت ماکان در آفریقای جنوبی بنشیند. خوشبختانه پورشه در ارائه برخی اطلاعات خساست به خرج نداده است. اول از همه باید به قدرت اشاره کنیم. مدل پایه کماکان از همان پیشرانه ۲ لیتری توربوی بنزینی استفاده می‌کند اما خروجی آن با افزایش قابل‌توجه ۵۲ اسبی از ۲۴۸ به حدود ۳۰۰ اسب بخار رسیده است. اگر نیازمند اسب‌های بیشتر باشید باید مدل ماکان S را انتخاب کنید که از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری برگرفته از پانامرا سود برده و انتظار می‌رود قدرت ۳۵۵ اسب بخاری داشته باشد. این پیشرانه نیز افزایش قدرت ۲۰ اسبی داشته است.

1764 1024x576 مشخصات پورشه ماکان فیس‌لیفت 2019

با قدرت ۳۵۵ اسب بخاری، ماکان S فیس لیفت نزدیک مدل اسپورت تر GTS می‌شود اما پورشه راه‌حلی برای این کار داشته و ماکان GTS هم به منظور ایجاد فاصله‌ای مناسب با نسخه S ارتقا خواهد یافت. اما در مورد نسخه پرچم‌دار ماکان توربو باید گفت این نسخه از قلب تپنده ماکان S استفاده کرده اما در نسخه ۲٫۹ لیتری قدرت ۴۳۴ اسب بخاری خواهد داشت که ۴۰ واحد بیشتر از قدرت پیشرانه ۳٫۶ لیتری کنونی است. این خروجی با قدرت مدل مجهز به پکیج پرفورمنس کنونی برابر است. دلیل اینکه بجای عدد ۳ به ۲٫۹ لیتر اشاره کردیم ضرورت استفاده از میل‌لنگ قوی‌تر برای هندل کردن قدرت بیشتر است و به همین خاطر حجم سیلندرها کمی کاهش یافته است.

1765 1024x576 مشخصات پورشه ماکان فیس‌لیفت 2019

اتوکار می‌گوید ماکان فیس لیفت با پیشرانه دیزلی عرضه نخواهد شد و احتمال عرضه نسخه هیبریدی آن نیز خیلی بالا نیست. جدای از تغییرات زیادی که زیر کاپوت رخ داده، پورشه سیستم تعلیق را نیز دست‌کاری کرده تا وزن آن کاهش یابد. کیفیت سواری ماکان بهبود یافته و بازنگری‌های در هندلینگ صورت گرفته است. همچنین ترمزها نیز ارتقا یافته‌اند. بنا به روش سنتی پورشه، برخی اصلاحات بسیار کوچک در ظاهر ماکان نیز صورت گرفته و از جمله آن‌ها می‌توان به چراغ‌های جلوی متفاوت به همراه طرح متفاوت سپرها اشاره کرد.

1766 1024x576 مشخصات پورشه ماکان فیس‌لیفت 2019

اصلاحات قابل‌توجه‌تر در کابین رخ خواهند داد جایی که ماکان ۲۰۱۹ دارای صفحه‌نمایش بزرگ‌تر خواهد بود. استفاده از صفحه‌نمایش بزرگ‌تر باعث می‌شود پورشه ورودی‌های هوا را به بخش پایین‌تر کنسول مرکزی آورده و شکل آن‌ها را کمی تغییر دهد.

همچنین ببینید

بوگاتی شیرون خاص با آپشن‌های میلیونی!

کوکو شنل یکی از مطرح‌ترین طراحان مد فرانسوی است و جمله‌ی مشهوری دارد که می‌گوید: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
error: Content is protected !!