۵ خودروی شاخص سال ۲۰۱۸ از نظر جرمی کلارکسون!

جرمی کلارکسون احتمالاً شناخته‌شده‌ترین مجری و خبرنگار حوزه‌ی خودرو در جهان است و شما می‌توانید نظرات او درباره‌ی خودروها را تقریباً در هر محفل خودرویی ببینید. کلارکسون که در روزنامه ساندی تایمز هم ستون نویس است لیستی از بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ از نظر خودش را منتشر کرده است.

از میان ۲۸ خودرویی که او برای ساندی تایمز رانده، ۵ خودرو تحسین کلارکسون را برانگیخته‌اند. برای فردی که معمولاً انتقادات تند و بی‌پرده‌ای را روانه‌ی برخی خودروها می‌کند، قرار گرفتن در لیست ۵ تایی برتر کار آسانی نیست.

۱- لامبورگینی اوراکان پرفورمنته

2386 1024x576 5 خودروی شاخص سال 2018 از نظر جرمی کلارکسون!

در رتبه اول لیست کلارکسون خودروی لامبورگینی اوراکان پرفورمنته قرار دارد. نسخه‌ی پیش‌تولیدی این سوپرکار ایتالیایی در سال ۲۰۱۷ توانسته چهار ستاره از پنج ستاره‌ی کلارکسون را به دست آورد اما امسال هر پنج ستاره را به چنگ آورده و البته خودروی سال ۲۰۱۸ ساندی تایمز نیز بوده است. کلارکسون درباره‌ی پرفورمنته گفته است:

لامبورگینی، من دوست دارم فکر کنم این شرکت توسط چندین بچه‌ی ۱۰ ساله اداره می‌شود… قطعاً این شرکت در دستان ژرمن‌هاست اما شما احساس ایتالیایی بودن آن را درک خواهید کرد. اوراکان باید روی سقف خود لیزرهای فضایی داشته باشد!

۲- پورشه ۹۱۱ GT2 RS

خودروی بعدی کلارکسون در سال ۲۰۱۸ پورشه ۹۱۱ GT2 RS است که آن‌هم ۵ ستاره را کسب کرده است. موضوع جالب اینکه کلارکسون هرگز طرفدار ۹۱۱ نبوده اما واقعاً GT2 RS را دوست دارد. او گفته است:

GT2 RS یک خودروی اسپورت فوق‌العاده و کامل است؛ و این گفته‌ی کسی است که طرفدار پورشه نبوده است.

۳- آلپینا B5

رتبه سوم خودروهای موردعلاقه‌ی کلارکسون در سال ۲۰۱۸ به آلپینا B5 اختصاص دارد که نسخه‌ی تیون شده‌ی ب‌ام‌و سری ۵ می‌باشد. این خودرو از نظر کلارکسون ۴ ستاره از ۵ ستاره را به دست آورده و این مجری سرشناس B5 را خودرویی عالی و بی‌نقص نامیده است.

۴- آستون مارتین ونتیج

2389 1024x768 5 خودروی شاخص سال 2018 از نظر جرمی کلارکسون!

در رتبه‌ی بعدی استون مارتین ونتیج قرار گرفته که آن‌هم خودرویی ۴ ستاره‌ای است. البته حضور این خودرو در لیست کلارکسون جای تعجبی ندارد زیرا او همواره‌ طرفدار پر و پا قرص ونتیج بوده است.

۵- بنتلی کانتیننتال GT

2390 1024x543 5 خودروی شاخص سال 2018 از نظر جرمی کلارکسون!

نهایتا به خودروی بنتلی کانتیننتال GT می‌رسیم که ۴ ستاره را به دست آورده و البته کلارکسون پیش از این علاقه‌ای به کانتیننتال GT نداشته اما نسل جدید آن توانسته نظر کلارکسون را به خود جلب نماید و در لیست ۵ تایی خاص او برای سال ۲۰۱۸ قرار گیرد.

همچنین ببینید

استفاده از کارشناسان صحنه تصادف برای بهبود ایمنی خودروها

اخیراً تعداد بیشتری از خودروسازان در حال معرفی کارشناسان صحنه‌ی تصادف خود برای بهبود ایمنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
error: Content is protected !!