۵ ویژگی برجسته در طراحی پورشه ۹۱۱ جدید

جدیدترین قسمت از برنامه‌های تاپ ۵ پورشه به هشتمین نسل سوپر اسپورت اسطوره‌ای ۹۱۱ متعلق است. به‌صورت دقیق باید گفت این بار درباره‌ی ویژگی‌های طراحی ۹۱۱ جدید سخن گفته شده و ۵ ویژگی برجسته و منحصربه‌فرد این خودرو را از زبان پورشه خواهیم شنید.

2405 5 ویژگی برجسته در طراحی پورشه 911 جدید

پیتر وارگا که مدیر طراحی ظاهری پورشه می‌باشد همان فردی است که تمامی جزئیات مربوط به ویژگی‌های طراحی ۹۱۱ را در این ویدئو می‌شمارد. او ادعا می‌کند ۹۱۱ یکی از باشخصیت‌ترین خودروهای دنیا بوده که این امر به لطف روح منحصربه‌فرد خودرو حاصل شده و ما هم با آن موافقیم؛ اما شرط می‌بندیم که هنوز برخی از این ویژگی‌های طراحی را تشخیص نداده‌اید.

2406 5 ویژگی برجسته در طراحی پورشه 911 جدید

برای مثال یکپارچگی عمودی چراغ سوم ترمز چیزی است که همه‌روزه در یک خودروی تولیدی نمی‌بینید. فرم چراغ‌ها نیز ما را به یاد دکمه‌ی pause می‌اندازد و می‌تواند یک عنصر بسیار متمایز نسل ۹۹۲ پورشه ۹۱۱ باشد.

2407 5 ویژگی برجسته در طراحی پورشه 911 جدید

شما احتمالاً چراغ‌های عقب متصل به هم را در دیگر محصولات پورشه دیده‌اید. این یک امضای طراحی زیباست که ادای احترامی به اولین نسل ۹۱۱ توربو کلاسیک می‌باشد. قوس‌های چرخ پهن و گلگیرهای عقب نیز از ۹۱۱ توربو اولیه الهام گرفته و با عناصر مدرنی همچون دستگیره‌های درب الکتریکی ترکیب شده‌اند.

2408 5 ویژگی برجسته در طراحی پورشه 911 جدید

در نمای جلو نیز پهنای خودرو ۵۶ میلی‌متر افزایش یافته که نه تنها باعث ایجاد فضای کافی برای افزایش فاصله‌ی بین چرخ‌های روبرویی شده بلکه نشان دهنده‌ی یکی از متمایزترین عناصر طراحی ۹۱۱ می‌باشد. گلگیرهای جلو نیز به‌طور قابل‌توجهی طویل‌تر از قبل بوده و شما می‌توانید آن‌ها را از صندلی راننده ببینید.

2409 5 ویژگی برجسته در طراحی پورشه 911 جدید

نهایتاً به ویژگی طراحی موردعلاقه‌ی وارگا یعنی ابعاد و تناسبات کلی خودرو می‌رسیم. فرم پهن و کم ارتفاع ۹۱۱ جدید باعث شده این خودروی اسپورت جذاب‌تر شود.

همچنین ببینید

استفاده از کارشناسان صحنه تصادف برای بهبود ایمنی خودروها

اخیراً تعداد بیشتری از خودروسازان در حال معرفی کارشناسان صحنه‌ی تصادف خود برای بهبود ایمنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
error: Content is protected !!