پنج موتورسیکلت دیوانه‌کننده ۲۰۱۷

موتورسیکلت‌هایی مجنون وار –البته نه در حد مواردی چون کاوازاکی H2 و H2R- که در این سال پا به عرصه وجود نهادند. گفتنی است که این مقاله، دیدگاه وب‌سایت MCN را بیان می‌کند.
این شما و این هم جالب‌ترین موتورهای ۲۰۱۷:
KTM 1290 Super Adventure R

1476 1024x683 پنج موتورسیکلت دیوانه‌کننده 2017

می‌دانم در چه فکرید، یک “ادونچر”؟! این موتور چه چیز دیوانه‌واری دارد که در این لیست حضور یافته؟ به یاد داشته باشید که داریم درباره کی تی ام صحبت می‌کنیم، شرکتی که، خوشبختانه، موتورهایش به حوصله سر بر بودن معروف نیستند. سوپر ادونچر آر ۱۳۰۱ سی‌سی این کمپانی اتریشی، آخرین پرچم‌دار موتورهای ادونچر است که ۱۶۰ اسب بخار نیرو در چنته دارد. ۱۶۰ تا از سر یک موتور جاده‌ای هم زیاد است، چه برسد به آنکه برای آفرود هم طراحی شده باشد. اگر احساس شجاعتتان بالا زده، شاید بخواهید تمامی سیستم‌های کمکی – که از قضا کم هم نیستند – را خاموش کنید.

Ducati 1299 Superleggera

1477 1024x683 پنج موتورسیکلت دیوانه‌کننده 2017

دوکاتی‌ها خاصند. خاص به نظر می‌رسند، حس خاصی دارند و این احساس خاص بودن را به شما هم تزریق می‌کنند. Superleggera نقطه اوج بی چون‌وچرای کارایی موتورهای دو سیلندر است. با برچسب قیمتی ۷۲ هزار یورو و ۱۵۶ کیلوگرم وزن، نیروی ۲۱۵ اسب تنومند ایتالیایی را در اختیار راننده می‌گذارد. شاسی تک سازه (monocoque chassis)، ساب فریم، چرخ‌ها، سیستم تعلیق محور آونگی (swingarm) و بدنه تماماً از فیبرکربن ساخته شده‌اند. زیباتر آنکه، تنها ۵۰۰ واحد از آن‌ها ساخته شده که آن‌ها نیز در اندک زمانی به فروش رسیدند.

Crighton CR700P

1478 پنج موتورسیکلت دیوانه‌کننده 2017

شاید با آوردن این موتور کمی قوانینمان را دور زده باشیم، اما از آنجا که خود قانون‌گذاریم، پس مشکلی نیست. به احتمال زیاد تاکنون نامی از کرایتون CR700P نشنیده‌اید. این بدان دلیل است که کرایتون، موتوری تولید انبوه نیست. در حال حاضر، CR700P نمونه اولیه یک موتورسیکلت مسابقه‌ای موتور دوار (وانکل) است که ساعت‌ها زحمت مهندس برایان کرایتون پشت آن خوابیده. مرکبی ۱۳۶ کیلویی با ۲۰۰ اسب توان که از یک موتور ۷۰۰ سی‌سی روتور دوقلو برخواسته، چه صدایی دارد؟

Honda X-ADV

1479 1024x667 پنج موتورسیکلت دیوانه‌کننده 2017

در نمایشگاه میلان ۲۰۱۵، هوندا با نمایش کانسپت یک ادونچر اسکوتر، همه را شگفت‌زده کرد. یک سال بعد، هوندا از محصول نهایی پرده برداشت و هنوز هم مردم مات و مبهوت مانده بودند. با تمام این‌ها، X-ADV واقعاً کار می‌کند. او اسکوتری کاملاً تواناست که در رده خود از برترین‌ها بوده و به‌شدت نیز کاربردیست. چه کسی فکرش را می‌کرد؟ حتی یکی از مدیران MCN هم تمام سال را با یکی از آن‌ها گذرانده و بی‌نهایت هم راضی به نظر می‌رسد.

BMW HP4 Race

1480 1024x712 پنج موتورسیکلت دیوانه‌کننده 2017

بله، ۲۰۱۷ آن‌قدر دیوانه‌وار بود که سوپر لگرایی که پیش‌تر زیارت کردیم، تنها ابر موتورسیکلتی نبود که تقریباً تمام پیکره‌اش از فیبر کربن باشد. HP4 Race بی‌ام‌و از فریمی فیبرکربنی بهره برده تا روی ترازو، رقم عالی ۱۴۹ کیلوگرم نقش ببندد. خب چقدر نیرو دارد؟ ۲۱۵ اسب بخار. گفتنی است که HP4 اجازه جولان خارج از پیست را نداشته و برچسب قیمتی ناقابل و ۶۸ هزار یورویی را یدک می‌کشد. دیگر اینکه هنگام فعال بودن کنترل کشش، صدایی دلپذیرش را باید به گوش جان شنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

مقاله به روز شده در

همچنین ببینید

گران‌ترین موتورسیکلت دنیا

ساخت یک موتورسیکلت سفارشی، آن هم بر اساس مدلی از هارلی-دیویدسون، کاری است که هر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
error: Content is protected !!